eVITA Stratégiai Kutatási Terv
Az SKT első verziója elkészült, vezetői összefoglalója innen letölthető.
Az eVITA Platform 2010. március 25-i közgyűlése jóváhagyta a 2010. április elejétől november végéig tartó munkatervet. Ennek egyik fő eleme a Stratégiai Kutatási Terv (SKT) kidolgozása, 2010. július 31-i határidővel. Az SKT "Tartalmazza a platform által lefedett tevékenységi terület tradícióit, helyzetelemzését, üzleti és fejlődési lehetőségeit, áttekinti a területen tapasztalható trendeket és kihívásokat, és saját helyzetéből kiindulva meghatározza a platform jövőképét a tevékenységi terület üzleti pozíciói, piaci és technológiai versenyképessége tekintetében. Meghatározza azokat a közép- és hosszú távú célokat - kutatási és fejlesztési prioritásokat, ezek ütemezését, az elérendő eredményeket -, amelyek rendelkezésre állása feltétele annak, hogy a tervezett jövőkép valóra váljon." (Forrás: Fogalomtár a „Nemzeti technológiai platformok támogatása 2” c. pályázati felhíváshoz és útmutatóhoz.
A munka az alábbi kutatási irányok mentén folyik:
- Otthoni és lakáson kívüli felügyelet infokommunikációs eszközökkel
- Terápiakövetés és -támogatás infokommunikációs eszközökkel
- Fogyatékok pótlása infokommunikációs eszközökkel
- Egészségmegőrzés és -fejlesztés infokommunikációs eszközökkel
A munkát az eVITA Platfom tematikus és módszertani munkacsoportjai végzik. Feladataik közé tartozik háttértanulmányok és jövőképek kidolgozása is.
A tematikus és módszertani munkacsoportok az alábbi kiemelt területekkel foglalkoznak:
- a stratégia alapján megvalósítandó alkalmazások és megoldások piaci bevezetéséhez szükséges (szolgáltató-felhasználó-szupportáló-üzembentartó-finanszírozó) környezet feltárása;
- a szükséges jogi és üzleti modellek kidolgozása;
- a javasolt megoldások bevezetésének előkészítése keretében az egészségügyi rendszer finanszírozási modelljébe való beillesztésüknek és a használatukkal elérhető üzleti hatékonyság kimutatásának a kérdései.
Az SKT kidolgozása során messzemenően figyelembe veszik az NKTH által közreadott módszertani útmutatókat, és építenek a munkában előttük járó nemzeti technológiai platformok eddigi eredményeire.
A teljes SKT innen tölthető le.