Kutatásszervezés és innovációmenedzsment – könyvbemutató

A Semmelweis Egyetem hiánypótló tankönyv elkészítésére vállalkozott a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel és az Eötvös Loránd Tudományegyetemmel együttműködve. A Kutatásszervezés és innovációmenedzsment az egészség- és élettudományok területén című tananyag alapvető célja, hogy magas tudományos színvonalat képező, minőségi ismereteket nyújtson az innovációmenedzsment iránt érdeklődő hallgatók számára, kiemelve a témakör speciális élet- és egészségtudományi vonatkozásait.

A neves hazai szakemberek bevonásával kialakított tananyag interdiszciplináris szemléletű, a legfontosabb hazai és külföldi innovációs elméleti ismeretek és azok gyakorlati felhasználási lehetőségei lényegre törő bemutatására koncentrál. Az általános információk mellett a hallgatók elmélyedhetnek e tudásanyag élet- és egészségtudományi vonatkozásaiban is.

A fenti mondatokat Tulassay Tivadar, a Semmelweis Egyetem rektora írta a könyv előszavában.

Szerkesztő: Pörzse Gábor

A tíz fejezetből álló tankönyv utolsó, Kutatásszervezés és innovációmenedzsment a felsőoktatásban című fejezetének szerzői Antoni Györgyi, az ELTE Rektori Hivatal Pályázati és Innovációs Központ  igazgatója, valamint Hanák Péter, a BME Egészségipari Mérnöki Tudásközpont elnöke.

Hanák Péter előadása a könyvbemutatón