Innovációtranszfer az egészségügyi szektorban a klinikáktól a vállalkozásokig
  • English
  • Polski
  • Deutsch
  • Magyar

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem / Egészségipari Mérnöki Tudásközpont

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Egészségipari Mérnöki Tudásközpontja (BME EMT) az Egyetemi Szenátus határozata alapján 2007. július 1-jén alakult, Egészségügyi Mérnöki Tudásközpont néven. Jelenlegi nevét 2011. július 1-jén vette fel. Alapítói: BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar (gesztor), BME Biomechanikai Kooperációs Kutatóközpont, BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar, BME Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar. Az EMT nyitott, tagjai lehetnek a BME és más oktatási intézmények tanszékei, kutatócsoportjai, továbbá közintézmények, vállalkozások, kutatóhelyek, pénzügyi és non-profit szervezetek. Az EMT virtuális intézmény, amely a tagszervezeteknél elkülönülten működő oktató-kutatócsoportokból áll.

Az EMT missziója az időskorúak, betegek és fogyatékossággal élők életvitelét megkönnyítő, infokommunikációs technológián alapuló rendszerek kutatása, fejlesztése, alkalmazhatóságának vizsgálata; módszertanok, alkalmazási modellek kidolgozása; a döntéshozást segítő kísérleti rendszerek létrehozása; a kidolgozott modellek és módszertanok életközeli környezetben való kipróbálása; a megoldások népszerűsítése.

Az EMT feladata az egészségipari mérnöki kutatás és képzés területén az egységes megjelenítés, a kapcsolatépítés, az együttműködés, a forrásteremtés, a figyelemfelkeltés és a tájékoztatás.

Az EMT fő célja, hogy

  • váljon kompetenciaközponttá az életvitelt segítő infokommunikációs technológiák és alkalmazások területén, különösen az infokommunikációval támogatott otthoni felügyelet, valamint a terápiakövetés és -támogatás témakörében;
  • erősítse ipari, kormányzati és nemzetközi kapcsolatait az említett szakterületeken;
  • törekedjen – partnereivel együttműködve – úgynevezett spin-off vállalkozások létrehozására;
  • működjön egyetemi kooperációs központként az egészségipari, egészségügyi mérnöki és egészségügyi informatikai kutatás-fejlesztés és innováció területén;
  • vegyen részt az oktatásban, és vállaljon szerepet az oktatásszervezésben az említett szakterületeken.

 

A projektpartner fő tevékenységei:

A BME EMT felelős a projekt honlapjának fejlesztéséért és szerkesztéséért.

 

Kapcsolat:

Hanák Péter elnök, BME EMT
telefon: +36 1 463 2022
e-mail: hanak@emt.bme.hu

Vajda Lóránt igazgató, BME EMT
telefon: +36 1 463 2454
e-mail: vajda@emt.bme.hu

Valovics István projektmenedzser, BME EMT
telefon: +36 1 463 2022
e-mail: valovics@emt.bme.hu